Elektryka przemysłowa - realizacja inwestycji, badania, przeglądy i serwis

W ramach usług związanych z elektryką przemysłową tworzymy rozmaite instalacje elektryczne, takie jak stacje transformatorowe SN i NN, linie kablowe i sterownicze czy kable grzejne. Zapewniamy projekt dostosowany do warunków przestrzennych oraz precyzyjny montaż. Elektryka przemysłowa zakłada rozmaite działania, dlatego budujemy też rozdzielnice elektroenergetyczne oraz instalujemy oświetlenie. Cechuje nas właściwa dla prawdziwych ekspertów wszechstronność. Przemysłowe instalacje elektryczne nie kryją przed nami żadnych tajemnic. Możesz mieć pewność, że wykonujemy swoją pracę szybko, sprawnie, ale i z wyjątkową dokładnością.

Wykonujemy także pomiary elektryczne!

Zajmujemy się więcej niż tylko montażem instalacji. Oprócz usług czysto konstrukcyjnych wykonujemy pomiary elektryczne. Badania dotyczą między innymi izolacji kabli, instalacji odgromowych i uziemiających oraz konfiguracji zabezpieczeń. Jesteśmy ekspertami w zakresie przemysłowych instalacji elektrycznych. Gwarantujemy wysoką jakość wykonania wszystkich układów czy montażu urządzeń. Pomożemy Ci wyizolować kable, maszyny, a także urządzenia i innego rodzaju instalacje elektryczne. Zadbamy o to, by w Twoim zakładzie wszystko pracowało jak w szwajcarskim zegarku. Możesz mieć pewność, że korzystając z naszych usług, stawiasz na prawdziwych fachowców.

Przemysłowe instalacje elektryczne - kompleksowy pakiet usług

Oprócz zleceń projektowych i wdrożeniowych oferujemy także okresowe przeglądy i serwis urządzeń. Nasza oferta serwisowa obejmuje wszelkie instalacje elektryczne funkcjonujące w przemyśle. Zajmujemy się kontrolą prac rozdzielnic, transformatorów, linii kablowych oraz silników. Przemysłowe instalacje elektryczne wymagają stałego nadzoru w celu wykrycia ewentualnych usterek i możliwie jak najszybszej naprawy. Elektryka przemysłowa to niezwykle szeroka dziedzina, dlatego nie wahamy się korzystać z usług outsourcingowych w kwestiach eksploatacji i obsługi maszyn. Właśnie dlatego jesteśmy jednymi z najlepszych profesjonalistów w branży. Bezustannie poszerzamy zasób wiedzy, dlatego niestraszna nam żadna instalacja elektryczna przemysłowa. Każde zlecenie uczy nas czegoś nowego.

Elektryka przemysłowa

1. Kompleksowe prowadzenie inwestycji:

 • stacje transformatorowe SN, NN, rozdzielnice elektroenergetyczne,
 • linie kablowe SN, NN, sterownicze,
 • instalacje siły i oświetlenia w budownictwie przemysłowym,
 • projektowanie i instalacja kabli grzejnych dla instalacji przemysłowych.

2. Badania i pomiar w zakresie urządzeń elektrycznych:

 • izolacji kabli, maszyn i urządzeń elektroenergetycznych,
 • instalacji elektrycznych, odgromowych, uziemiających,
 • nastaw zabezpieczeń,
 • kontrolne rezystancji uzwojeń i izolacji transformatorów skuteczności
  ochrony od porażeń, natężenia oświetlenia itp. badania termowizyjne.

3. Przeglądy, serwis, utrzymanie ruchu:

 • rozdzielnic, transformatorów, linii kablowych, silników WN i NN,
 • lokalizacja usterek, naprawy bieżące instalacji i urządzeń,
 • usługi outsourcingowe w zakresie eksploatacji i obsługi urządzeń
  elektroenergetycznych.

Pomiary elektryczne – ocena bezpieczeństwa i funkcjonalności urządzeń elektroenergetycznych

Wykonujemy profesjonalne pomiary wszelkich maszyn i urządzeń elektroenergetycznych. Są one niezbędne, by mieć całkowitą pewność, że przemysłowe instalacje elektryczne funkcjonują prawidłowo i nie stanowią zagrożenia dla użytkowników. Wykonujemy między innymi badania kontrolne rezystancji uzwojeń oraz oceniamy stopień skuteczności ochrony przeciwporażeniowej. Pomiary elektryczne dotyczą również kwestii związanych z oświetleniem, czyli chociażby natężenia światła. To często bagatelizowane zagadnienie, którego jednak pod żadnym pozorem nie powinno się ignorować. Pomiary elektryczne pozwalają wychwycić wszelkie nieprawidłowości, a co za tym idzie – uniknąć potencjalnych usterek. To sposób na zaoszczędzenie na kosztach napraw.

Czym grozi brak regularnej kontroli bezpieczeństwa?

Brak regularnie przeprowadzanej kontroli w zakresie bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych stwarza zagrożenie dla pracowników, a także grozi wysokimi karami pieniężnymi i przekreśla szanse na otrzymanie odszkodowania w razie wystąpienia awarii. Dlatego właśnie każda instalacja elektryczna przemysłowa powinna być poddawana regularnym badaniom, które zmniejszają lub całkowicie eliminują możliwość występowania rozmaitych – mniej lub bardziej groźnych – usterek. To obowiązek każdego wykorzystującego maszyny i urządzenia elektroenergetyczne pracodawcy.

Współpraca